Для цього потрібно прийти до центру обслуговування клієнтів газзбуту з паспортом та укласти додаткову угоду. У ній повинен бути зазначений обсяг газу, його ціна та період використання. Після цього потрібно зробити попередню оплату замовленого обсягу газу на спеціальний рахунок, зазначений у додатковій угоді. Запастися паливом може лише той, хто не має боргів перед газопостачальником та не користується субсидіями. Поки що це проект пілотний проект і укласти угоду можна до 25 вересня. Нині українці, активно готуються до зими, а вже цю послугу надають майже у всіх областях.
Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” знизила ціни на газ для потреб населення та інших споживачів за ПСО (спецзобов’язання) на серпень на 5,1%. Зокрема, нова ціна визначена на рівні 4 653,54 грн/тис. «Хто отримує субсидії, і далі будуть отримувати субсидії. І цей «газовий запас» розрахований, очевидно, не на них. Але є люди, які можуть заплатити за газ без субсидії. Для таких споживачів був запропонований такий продукт, коли вони сплачують за поточною ціною. Таким чином, взимку у них буде газ, який вони купили за літньою, більш низькою ціною.
Протягом останніх п’яти днів – газ на зиму по 4,49 грн і через онлайн
Раніше депутати-члени енергетичного комітету Верховної Ради попросили уряд терміново подовжити дію спецзобов’язань на газовому ринку для виробників теплової енергії. У “Нафтогаз Трейдинг” також повідомили, що вже уклали перші контракти із комунальними підприємствами Києва та Харкова. “І без вирішення цього питання перехід підприємств до нового постачальника природного газу є неможливим”, – кажуть в уряді. “Фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання свідчить про їх неготовність забезпечити виконання вимог, які диктуватиме ринок”, – йдеться у повідомленні уряду. Разом із тим і прем’єр, і виконувач обов’язків міністра енергетики заявили, що сподіваються на ухвалення законопроекту про тарифи на розподіл газу, або так звану “абонплату”. Змінювати постачальника газу треба хоча б тому, щоб постачальник розумів, що він вже не монополіст, – вважає директор газопостачального напрямку “Нафтогазу” Максим Рабінович. Зміна постачальника газу є можливою і для тих, хто отримує субсидію.
Знижка не для всіх. У «Нафтогазі» розповіли, хто зможе купити дешевий «літній» газ
Так само неправдою є те, що уклавши угоду з певним постачальником, ви не будете платити за доставку. Контракт із новим постачальником газу є безстроковим – тобто, діє доти, доки споживач хоче залишатися саме із цим постачальником. Заяву про бажання змінити постачальника газу треба подавати лише новому постачальнику. https://bazarmedia.info/2023/09/21/59zst89cmp/ Якщо він погодиться, то угода зі старим постачальником має бути розірвана автоматично. “За нормального розвитку подій ціна може бути і до 5 тис. грн, але разом з ризиками може сягати 6-7 тис. грн”, – каже він. Крім цих двох потужних конкурентів, на ринку вже є і ще мають з’явитися інші газові постачальники.
А вже потім, на підставі результатів перевірки монополістів, провести відповідні коригування комунальних тарифів. Додамо, останнього кінця літа для населення подешевшало блакитне паливо. Тепер громадяни заплатяь 4653,54 грн за тисячу “кубів”. Матеріали із сайта «Znaj.ua» можуть використовуватися іншими користувачами безкоштовно з обов’язковим активним гіперпосиланням на znaj.ua, розміщеним в першому абзаці матеріалу. Також активне гіперпосилання на сайт znaj.ua необхідне при використанні частини матеріалу. Відповідальність за зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Думка авторів матеріалів може не збігатися з позицією редакції.
Юрій Вітренко – новий голова Нафтогазу. Що про нього відомо
Однак НАК вже спрогнозував ціну для населення і підприємств ТКЕ на листопад та грудень цього року на рівні 9025,93 грн за тис. Куб м (без вартості розподілу газу регіональними постачальниками). Ця ціна може коригуватися як у бік підвищення, так і у бік зниження, але вона вже на 15% вище, ніж у минулому році.
Українці, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, не зможуть скористатися послугою «Газовий запас» і закупити газ за низькою літньою ціною для використання його в опалювальний сезон. Там називають рішення уряду про повернення до регулювання цін на газ “вимушеним кроком, викликаним потужною протидією приватних постачальників розвитку ринку газу та переходу споживачів до нових постачальників газу”. “Нафтогаз” пропонує паливо за ціною трохи вище серпневої – 6184,16 грн за тис. На думку голови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва, якщо створити запас завчасно, то це допоможе заощадити близько 25% коштів на опалення в зимовий період. Це означає, що ціна газу без “акції” від “Нафтогазу” буде дещо вище, ніж у минулому сезоні.